Czy alimenty na dziecko pokrywają lekcje i zajęcia dla mojego dziecka?

Czy alimenty pokrywają lekcje i zajęcia dla mojego dziecka?

Podstawowe alimenty na dziecko w Kalifornii ma na celu pokrycie szerokiego zakresu wydatków, które przychodzą wraz z wychowaniem dziecka, od żywności i odzieży do opieki medycznej i drobnych wydatków na życie.

Nie ma ustalonej listy rzeczy alimenty mogą iść w kierunku, ponieważ wychowanie dziecka nie jest po prostu, że cięte i suche. Jest to powszechne błędne przekonanie, że podstawowe alimenty mogą iść tylko na rzeczy pierwszej potrzeby, jednak tak naprawdę mają one pokryć wszystko, co jest potrzebne, aby zadbać o zdrowie, bezpieczeństwo, szczęście i dobre samopoczucie dziecka. Wiele wydatków, które nie są niezbędne, może być pokrywanych z alimentów, jak na przykład zajęcia pozaszkolne czy lekcje.

Może być trudno określić, co muszą pokrywać alimenty na dziecko i na co należy zwrócić się o dodatkową pomoc finansową, ponieważ zależy to od przypadku. Ogólnie rzecz biorąc, dodatkowe alimenty przyznawane są tylko na nieubezpieczone wydatki medyczne i opiekę nad dzieckiem, aby drugi rodzic mógł pracować. Są to zatwierdzone obowiązkowe dodatki do alimentów na dziecko, ponieważ są one niezwykle ważne i mogą łatwo przekroczyć podstawową kwotę alimentów, pozostawiając odpowiedzialność za te koszty rodzicom do samodzielnego wypracowania, co może skutkować niesprawiedliwym rozłożeniem odpowiedzialności za koszty. Do innych uznaniowych dodatków należą dodatkowe wydatki na edukację i koszty podróży w celu odwiedzin. Poza tym, bardzo trudno jest uzyskać zmodyfikowaną wysokość alimentów na dziecko.

Być może uda Ci się zawrzeć zapis w nakazie alimentacyjnym lub planie wychowawczym, który uwzględnia dodatkowe koszty. Na przykład, jeśli dziecko jest zawodowym jeźdźcem konnym, co może obejmować koszty konia, wyżywienia, lekcji i podróży, a ty i twój małżonek zawsze wspieraliście tę działalność, jednak po rozwodzie nie możecie sobie na nią pozwolić, możecie być w stanie uwzględnić te koszty w planie rodzicielskim lub nakazie alimentacyjnym jako podział odpowiedzialności za koszty.

Podział ten jest zwykle oparty na dochodach, ale generalnie rozstrzygałby o 50/50, jeśli koszty nie są zbyt wysokie i oboje rodzice mogą sobie na to pozwolić. Porozmawiaj z prawnikiem prawa rodzinnego wykwalifikowanych w zamówieniach alimentów na rzecz dzieci, aby upewnić się, że interesy dziecka są najlepiej pilnowane. Dążenie do odchylenia od standardowej kwoty alimentów na lekcje i zajęcia lub uwzględnienie dodatkowych kosztów w nakazie alimentacyjnym może być skomplikowane i najlepiej, żeby zajął się tym adwokat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *