Top 5 skandali Doliny Krzemowej z 2016 r.

Pomimo reputacji Doliny Krzemowej jako miejsca, gdzie spotykają się anioły i jednorożce, pułapki i problemy są czasami nieuniknione. Ten ostatni rok był pełen wzlotów i upadków, a także skandali, które szokują nawet najbardziej zmęczonych czytelników wiadomości internetowych.

Poniżej znajdziesz 5 najlepszych skandali Doliny Krzemowej z tego roku.

1. Czy Elon Musk nielegalnie ukrył przed inwestorami istotne wydarzenie?

Siła za zawsze tak popularnej firmy samochodów elektrycznych Tesla znalazł się w gorącej wodzie kąpany po tym, jak odkryto, że ukrył informacje o pierwszej śmierci związanej z funkcją autopilota. Podczas gdy firmy utrzymujące informacje pod osłoną nie jest niczym nowym, kontrowersje wynikają ze sprzedaży przez Muska prawie 2 miliardów dolarów akcji 11 dni po tym, jak odkryto śmierć.

2. Uber rozstrzyga pozew kierowcy na 100 milionów dolarów

Jeden z największych skandali pochodzi dzięki uprzejmości ride sharing giganta Uber i ich walki, aby utrzymać ich kierowców wymienionych jako niezależnych wykonawców, a nie pracowników, pomimo samej masy dowodów. W celu uniknięcia koszmaru zgodności prawnej o wszystkich swoich kierowców uważanych za regularnych pracowników, firma wyłożyła 100 milionów dolarów, aby rozstrzygnąć wszystkie roszczenia i zatrzymać kierowców z uzyskania statusu regularnego pracownika.

3. Uber Whistleblower ujawnia intymne zarzuty prywatności

Oprócz masywnej ugody dotyczącej ich polityki zatrudnienia, były pracownik Uber, w części jego garnitur odwetu Whistleblower, ujawnił intymne prywatne szczegóły dotyczące polityki firmy, które są przeznaczone do zapobiegania egzekwowania prawa z dostępu do informacji na komputerach zajętych przez władze.

4. Walgreens składa tajny pozew przeciwko Theranos

Nie tylko Walgreens odciął wszystkie swoje więzi z Theranos w tym roku po tym, jak odkryto, że firma nie mogła spełnić żadnej ze swoich wzniosłych obietnic zrewolucjonizowania przemysłu badania krwi, ale Walgreens również złożył “tajny” pozew przeciwko Theranos.

5. Facebook pozwany za dyskryminujące narzędzia reklamowe

Podczas gdy Facebook’s stale zmieniających się warunków świadczenia usług pozwalają im zbierać wszelkiego rodzaju informacji osobistych od swoich użytkowników, firma znalazła się w centrum dyskryminacyjnego skandalu reklamowego. Zasadniczo, Facebook pozwolił reklamodawców do kierowania konkretnych użytkowników na podstawie rasy, co faktycznie jest naruszeniem prawa federalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *