Mama oskarżona o śmierć malucha w wyniku huraganu

W Karolinie wciąż odczuwalne są skutki huraganu Florence, ale niektórzy mieszkańcy odczuwają je bardziej niż inni. Dazia Ideah Lee dosłownie straciła swojego rocznego syna, Kaidena Lee-Welch. A teraz jest oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Syn matki zabity przez fale powodziowe

16 września 2018 roku Lee-Welch próbowała uciec przed rosnącymi przypływami w swoim mieście i być z rodziną. Myślała, że najgorsza burza minęła, i wsiadła do swojego Hyundai Elantra z 2010 roku, z synem, Lee-Welch, i udała się w kierunku bardziej suchej ziemi. Mimo że drogi były zamknięte, postanowiła zignorować barykady wzniesione przez lokalną policję i ruszyć przed siebie. Okazało się, że był to kosztowny błąd.

Kosztowny błąd przyczynił się do jego śmierci

Lee-Welch objechała policyjne beczki na autostradzie 218, sądząc, że drogi są przejezdne, ponieważ widziała inne samochody jadące w przeciwnym kierunku. Jej samochód został wkrótce zmieciony przez wody powodziowe. Chwyciła swojego syna z fotelika i próbowała uciec z samochodu, ale prąd zmiótł jej syna. Później znaleziono go martwego, przypiętego między drzewem a samochodem, dalej w dole rzeki.

Matka oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci

Nieumyślne spowodowanie śmierci jest niezamierzoną śmiercią wynikającą z lekkomyślności lub kryminalnego zaniedbania, lub bezprawnego czynu lub wykroczenia. Ponieważ Lee-Welch złamała prawo jazdy, obchodząc barykady ustawione dla bezpieczeństwa publicznego, została oskarżona o wykroczenie, co wystarczy, aby śmierć dziecka stała się nieumyślnym zabójstwem. Jeśli zostanie skazana, grozi jej do 16 miesięcy więzienia, zgodnie z stanowymi wytycznymi dotyczącymi wyroków. Lokalne władze współczują tej kobiecie jej bólu, ale uważają, że zarzuty są w porządku i mają nadzieję, że to powstrzyma innych przed popełnieniem tego samego poważnego błędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *