Bongi, blunty i billboardy: Czy można reklamować samochody za pomocą Cannabiz?

Przedsiębiorcy z branży trawki w całym kraju cieszą się z ostatnich zwycięstw – coraz więcej stanów legalizuje marihuanę rekreacyjną i medyczną. Ale złagodzone przepisy dotyczące trawki nie zawsze oznaczają otwarty rynek reklam. Prawo stanowe i federalne może ograniczać rodzaj reklam, które mogą być kierowane przez firmy z branży marihuany, oraz to, do kogo mogą być skierowane.

Jednym z ryzykownych obszarów są reklamy i billboardy na autostradach, a kalifornijscy ustawodawcy próbują ograniczyć zasięg reklamy marihuany wzdłuż autostrad międzystanowych i wewnętrznych. Oto spojrzenie:

Blowing Billboard Smoke

Być może zauważyliście, że Złoty Stan właśnie zalegalizował marihuanę rekreacyjną po tym, jak wprowadził bałagan w przepisach dotyczących marihuany medycznej. W obecnej formie, Propozycja 64 zakazuje billboardów z trawką wzdłuż około 4000 mil autostrad, które przekraczają granice stanu. Ale nowe prawo chce zakazać reklamy billboardów dla produktów lub usług marihuany z wszystkich 265 autostrad państwowych, i zamknąć lukę, która zwolniłaby nielicencjonowane sklepy z trawką z ograniczeń reklamowych.

“Bez AB 64, ten wyjątek zaćmiłby regułę, a nasze dzieci widziałyby reklamy marihuany w całym stanie”, powiedział Assemblyman Rob Bonta dla Los Angeles Times. “Czujemy, że wszystkie autostrady, a nie tylko te, które przekraczają granice stanu, są nieodpowiednimi miejscami dla reklamy marihuany, zwłaszcza, że Proposition 64 wymagał dorosłej publiczności dla reklam innych niż billboardy”.

Hawking Your Weed Wares

Przepisy reklamowe mogą się różnić w zależności od stanu, a także od tego, co reklamujesz. Nawet reklamy podobnych produktów mogą być regulowane inaczej w zależności od tego, gdzie robisz interesy. Kiedy Oregon zalegalizował go w zeszłym roku, ich wytyczne powiedział tylko reklamodawcy “należy podjąć kroki w celu zapobiegania promowania produktów w sposób, który jest skierowany do dzieci i młodzieży.” I władze federalne rzucił się konkurencyjną reklamę w Denver, Colorado, “$ 35,100 billboard przypominający krzyż między gigantycznym stawu i mangled samochód w centrum miasta”, aby ostrzec kierowców o niebezpieczeństwach związanych z używaniem chwastów.

Zanim więc zainwestujesz swój budżet reklamowy w przydrożne zdjęcia trawki, upewnij się, że zapoznałeś się z lokalnymi i federalnymi przepisami dotyczącymi reklam marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *