3 kolejne stany zalegalizowały marihuanę podczas wyborów parlamentarnych

Michigan, Missouri i Utah dodały swoje nazwy do listy stanów, które w pewnym stopniu zalegalizowały marihuanę. Podczas gdy Missouri i Utah zatwierdziły inicjatywy zezwalające na stosowanie medycznej marihuany, Michigan stało się pierwszym stanem na Środkowym Zachodzie, który zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany.

Nie tylko to, ale również więcej lokalnych działań dekryminalizacyjnych zakończyło się sukcesem. Oto spojrzenie na “Zieloną Falę” roku 2018.

Lokalne ustawy legalizacyjne

Wraz z wysiłkami na rzecz legalizacji stanowej, kilka miast w Ohio głosowało za dekryminalizacją marihuany, a miasta i hrabstwa w Wisconsin zatwierdziły niewiążące pytania wyborcze wzywające do reformy trawki. Kilku gubernatorów z Partii Demokratycznej wygrało wyścigi po tym, jak uznali marihuanę za główny element swojego programu wyborczego:

Gubernator-elekt Illinois J.B. Pritzker powiedział: “Możemy zacząć od natychmiastowego usunięcia jednego z obszarów niesprawiedliwości rasowej w naszym systemie sądownictwa karnego … Zalegalizujmy, opodatkujmy i uregulujmy marihuanę”.
Gubernator-elekt Minnesoty Tim Walz chce “zastąpić obecną nieudaną politykę taką, która tworzy dochody z podatków, zwiększa liczbę miejsc pracy, buduje możliwości dla Minnesotańczyków, chroni dzieci z Minnesoty i ufa dorosłym w podejmowaniu osobistych decyzji opartych na ich osobistych wolnościach.”
Gubernator-elekt Nowego Meksyku Michelle Lujan Grisham powiedziała, że legalizacja marihuany przyniesie “setki milionów dolarów gospodarce Nowego Meksyku”.
Gubernator-elekt Wisconsin Tony Evers popiera dekryminalizację marihuany, dopuszczenie medycznej marihuany, pozwalając wyborcom zdecydować o pełnej legalizacji marihuany.

W tym miejscu zamieszczamy obowiązkowe przypomnienie, że marihuana pozostaje nielegalna w świetle prawa federalnego.

Legalizacja w Kraju Wielkich Jezior

Jeśli chodzi o plan Michigan dotyczący rekreacyjnej trawki, nowe prawo:

Zezwoli osobom w wieku 21 lat i starszym na zakup, posiadanie i używanie marihuany oraz przetworów z marihuany, a także na uprawę do 12 roślin marihuany na własne potrzeby;
Nałożyć limit 10 uncji na marihuanę przechowywaną w domach i wymagać, aby ilości powyżej 2,5 uncji były zabezpieczone w zamkniętych pojemnikach;
Stworzenie państwowego systemu licencjonowania dla firm zajmujących się marihuaną, w tym hodowców, przetwórców, przewoźników i sprzedawców detalicznych;
Umożliwienie gminom wprowadzenia zakazu lub ograniczenia działalności gospodarczej związanej z marihuaną; oraz
Zezwolić na komercyjną sprzedaż marihuany i podrobów z marihuaną przez licencjonowanych przez stan sprzedawców detalicznych, pod warunkiem, że nowy 10-procentowy podatek zostanie przeznaczony na szkoły, drogi i gminy, w których zlokalizowane są biznesy związane z marihuaną.

Podczas gdy prawo wchodzi w życie w przyszłym tygodniu, komercyjna sprzedaż trawki nie jest oczekiwana, dopóki państwo nie przygotuje i nie wprowadzi w życie systemu regulacyjnego, więc twój cannabiz jest prawdopodobnie wstrzymany do początku 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *